Študijsko srečanje geografov v Postojnski jami - 11. maj 2013; 9:00-15:00

Študijsko srečanje geografov v Postojnski jami - 11. maj 2013; 9:00-15:00

od Igor Lipovšek st. -
Število odgovorov: 5

Zaradi zategovanja državnega pasu letos ne bo študijskih srečanj za osnovnošolske učitelje v živo. Nekaj poskušamo napraviti v spletni učilnici, ampak mnogim nam je živi stik pomembnejši.

Zato vas vabimo 11. maja v Postojno, kjer nam je Postojnska jama pripravila študijsko srečanje. Srečanje ima dva temeljna cilja:

- predstavitev možnosti, da na jamski obisk pripeljemo učence in dijake;

- pogovor o tem, kako na zanimiv, učinkovit, gospodaren in didaktično prepričljiv način učencem in dijakom predstaviti kraški svet.

.

Srečanje bo potekalo od 9.00 - 15.00 in bo obsegalo ogled jamskih najev:

  • Predstavitev ponudbe in novosti za šolske skupine ter diskusija
  • Multimedijska predstavitev v Vivarijevi dvorani in ogled razstave Metulji sveta
  • Voden ogled Proteusove jame z Vivarijem
  • Odhod na jamski pohod skozi Postojnsko jamo, Partizanski rov, Pivko in Črno jamo
  • Kosilo
.
V PJ so poskrbeli tudi za brezplačno parkiranje. PJ prosi za predhodne prijave.
Stalci in visci nas pričakujejo.
-----------------------
P.S.
Prijavno spletno mesto je tukajle.



V odgovor na Igor Lipovšek st.

Odg: Študijsko srečanje geografov v Postojnski jami - 11. maj 2013; 9:00-15:00

od Zoran Habot -
Lepo, sam delovna sobota.

LP

V odgovor na Zoran Habot

Odg: Študijsko srečanje geografov v Postojnski jami - 11. maj 2013; 9:00-15:00

od Silvestra Samastur -
Tudi mi imamo delovno soboto. Sem pa ponudbo že na začetku šolskega leta pregledala in načrtovala kot interdisciplinarno ekskurzijo. Podoben program bomo z učenci 7. in 8. razredov imeli v Postojni 3. 6.2013.
V odgovor na Silvestra Samastur

Odg: Študijsko srečanje geografov v Postojnski jami - 11. maj 2013; 9:00-15:00

od Igor Zadravec -
Tudi mi imamo delovno soboto, pa me vendarle zanima, glede na dozdajšnji izziv učiteljev, ali je srečanje že polno zasedeno, ali se še lahko odločimo pirdemo v soboto... kljub slabemu, ups .. deževnemu vremenu (slabega vremena tako ne poznamo).

lep pozdrav
V odgovor na Igor Zadravec

Odg: Študijsko srečanje geografov v Postojnski jami - 11. maj 2013; 9:00-15:00

od Igor Lipovšek st. -
Sem pravkar vprašal, koliko je prijavljenih. Odgovorim, ko zvem. 
Še nekaj bom načelno dodal.
Zaradi varčevanja s študijskimi šrafiranji za učitelje slabo kaže. Zato se bomo verjetno preusmerili na podobno ponudbo, ki jo je pripravila Postojnska jama, v prihodnosti se bomo priključili predavanjem in ekskurzijam stanovskih organizacij in poskusili ob tem razvijati in uresničevati cilje študijskih srečanj:
  • da se učitelji srečujemo in izmenjujemo svoje poglede na pouk
  • da se seznanimo z didaktičnimi novostmi
  • da pokusimo razrešiti kak didaktični ali stanovski problem.
V odgovor na Igor Lipovšek st.

Odg: Študijsko srečanje geografov v Postojnski jami - 11. maj 2013; 9:00-15:00

od Anica Šuster -
Predlog, ki ste ga podali, da se priključimo predavanjem in ekskurzijam stanovskih organizacija podpiram. Morda je to celo priložnost, da stopimo izven okvirov učiteljskega razmišljanja, da morda odpravimo kakšno nehoteno zatohlost tudi med našimi vrstami.