Mi smo NPZ-jevi, NPZ je naš

Mi smo NPZ-jevi, NPZ je naš

od Igor Lipovšek st. -
Število odgovorov: 10

Ministrstvo je objavilo sklep o 3. predmetu NPZ-ja. Sklep določa, da so v naboru za tretji predmet, iz katerega bodo učenci 9. razred osnovne šole opravljali nacionalno preverjanje znanja:

  • zgodovina
  • geografija
  • tuji jezik
  • tehnika in tehnologija
To pomeni, ker večina učiteljev poučuje tako zgodovino kot geografijo, da bo NPZ doletel vsakega drugega izmed nas.zloben
.
Ampak!
Treba si je ponavljati mantro:
Ker NPZ ni namenjen ugotavljanju kakovosti učiteljevega dela, je vsako interpretiranje rezultatov v tej smeri nestrokovno, nesprejemljivo in nesramno. črno oko
V odgovor na Igor Lipovšek st.

Odg: Mi smo NPZ-jevi, NPZ je naš

od ljuba vladič -
Na naši šoli se kar močno pritiska na učitelja, glede rezultatov NPZ. V preteklih letih so bili rezultati različni,od dobrih do slabših. Kadar so rezultati boljši so dobri učenci, ko pa so slabši je odgovornost učitelja.
V odgovor na Igor Lipovšek st.

Odg: Mi smo NPZ-jevi, NPZ je naš

od Gabrijela Kovač -
Pri nas nekega pritiska s strani vodstva zaradi NPZ do sedaj nisem opazila, niti občutila. Bi se pa močno lagala, če bi komu rekla, da me čisto nič ne skrbi, kako bo šlo če... Sploh ker imamo letošnje leto v devetem razredu veliko otrok s posebnimi potrebami.
V odgovor na Igor Lipovšek st.

Odg: Mi smo NPZ-jevi, NPZ je naš

od Zoran Habot -
Točno tako. Vsako primerjanje z OECD podatki je zato le potrata denarja. Lahko kar takoj nekaj ukinejo in dajo v šparovček.

PS: Igor, kdaj bo literatura za geo. tekmovanje?
V odgovor na Zoran Habot

Odg: Mi smo NPZ-jevi, NPZ je naš

od Igor Lipovšek st. -
Državni izpitni center je na svoji spletni strani objavil povabilo za pomočnike glavnih ocenjevalcev za NPZ. 
Čas za prijavo je do 19. novembra.
V odgovor na Igor Lipovšek st.

Odg: Mi smo NPZ-jevi, NPZ je naš

od Igor Lipovšek st. -
Kolegice in kolegi, samo še do ponedeljka je čas, da se prijavite za POMOČNIKA GLAVNEGA OCENJEVALCA pri NPZ. Pomočnik glavnega ocenjevalca skrbi za to, da bo  15 učiteljev, ki jih bo koordiniral, enako vrednotilo naloge NPZ.
V odgovor na Igor Lipovšek st.

Usposabljanja za vrednotenje NPZ - marec 2013

od Igor Lipovšek st. -

Spoštovani osnovnošolski kolegi.

Drugo študijsko srečanje bo V SPLETNI UČILNICI  na naslovu  http://skupnost.sio.si/course/view.php?id=25

 

V živo pa se bomo srečali z nekaterimi od vas, s tistimi, ki ste prijavljeni, in ste vabila prejeli tudi na šole, to pomlad na osemnajstih šolah:

 

OŠ Staneta Žagarja Kranj              sreda, 6. 3. 13:00-16:00 ; 16:00-19:00 

  • OŠ Solkan            sreda, 13. 3. 13:00-16:00 ; 16:00-19:00
  • OŠ Globoko        četrtek, 14. 3. ob 14.
  • OŠ Livada Ljubljana         ponedeljek, 18. 3. 13:00-16:00; 16:00-19:00;
  • OŠ Laporje          ponedeljek, 18.3.2013, 13.00 -16.00
  • OŠ Podzemelj     torek, 19. 3. ob 14.
  • OŠ Dravlje LJ      torek, 19. 3. 13:00-16:00;  16:00-19:00
  • OŠ FLV Slivnica   torek,19.3.2013;13.00-16.00
  • OŠ Livada LJ       sreda 20. 3. 13:00-16:00
  • OŠ Martina Krpana LJ      sreda, 20. 3. 13:00-16:00; 16:00-19:00
  • OŠ Krmelj            četrtek, 21. 3. ob 14.
  • OŠ Sladki Vrh      četrtek; 21.3.2013 ;13.00-16.00
  • OŠ Vojke Šmuc Izola        ponedeljek, 25. 3. 13.00-16.00
  • OŠ Srečka Kosovela Sežana          ponedeljek, 25. 3. 16.00-19.00
  •  III OŠ Celje          ponedeljek, 25.3.2013 od 12.30 do  18.30) 2 izvedbi
  • OŠ Vuzenica       torek, 9.4.2013; 13.00-16.00
  • OŠ Šempeter v Savinjski dolini           četrtek, 11.4.2013; 13.00 do 16.00
  • OŠ P.Voranc Sr. Bistrica  torek, 23. 4. 2013, 12.30-15.15, 15.30-18.15

Prosimo vas, da pridete na usposabljanje takrat, ko ste vabljeni, saj je v računalniških učilnicah na voljo le po 16 računalnikov.

Lep pozdrav

Igor Lipovšek

 

V odgovor na Igor Lipovšek st.

Vrednotenje NPZ

od Igor Lipovšek st. -
Spoštovani, 
včeraj je vreme mnogim preprečilo obisk usposabljanja za vrednotenje NPZ. S kolegom Polšakom sva zamudila: on v Celje, jaz v Izolo in Sežano.
Ker usposabljanja ponoviti žal ne moremo, smo vam v tejle spletni učilnici  http://skupnost.sio.si/course/view.php?id=25 
pripravili:
- predstavitev vrednotenja NPZ na prosojnicah;
- kratko navodilo na eni strani, ki vas vodi skozi osnovne korake;
- neposredno povezavo na Scorisovo okence;
.....................................
pod črto pa pet petminutnih filmčkov, ki vas vodijo skozi program. Oglejte si jih, če vas zanima.kul
Če boste še vedno v zadregi in strahu, pišite svojemu pedagoškemu svetovalcu ali zapišite vprašanje v forum, ki je tudi v tej učilnici.poljub
Če se bo pokazala potreba, se lahko dogovorimo za videokonferenco (televizijsko povezavo na daljavo. Pišite in bomo določili datum.smeško
Poleg tega pa se lahko priključite tudi na usposabljanje matematikov, zgodovinarjev, slavistov. Princip vrednotenja je enak za vse predmete, razločki so v niansah. Le tega vam ne moremo jamčiti, da boste imeli dostop do računalnika; morda boste zaradi prevelikega števila ostalih udeležencev samo opazovalec.žalosten
Veliko uspeha!
Igor
.
P.S.
Nekateri ste upravičeno protestirali proti poplavi obvestil, ki prihajajo v vaš nabiralnik s spletnih forumov. 
Dve možnosti imate:
a) obvestilo zbrišete, ne da bi ga (pre)brali;
b) vsaka (razen te, ki prihaja s FORUMA OBVESTIL, a jo uporabljamo 12-krat na leto) pošta s foruma ima spodaj dve povezavi - ena je namenjena odgovarjanju v forumu, druga odjavljanju z avtomatskega obveščanja. Kliknite na slednjo in ne boste več v poplavi obvestil.pomežik

V odgovor na Igor Lipovšek st.

Odg: Vrednotenje NPZ

od Mirsad Skorupan -
Vsak ima pravico slišati, videti in povedati.
Lahko tudi ne slišati, ne videti in ne povedati, tako kot tiste tri opice.
Ravno o tem smo se začeli pogovarjati v enem drugem forumu.
Zanima me koliko je res geografov, ki jih moti obvestilo po e-pošti, ki jih Igor omenja?

V odgovor na Mirsad Skorupan

Odg: Vrednotenje NPZ

od Verica Peterle -
...In ker se skoraj vse polemike odvijajo v "forumu novic" smo resnično poplavljeni s strani različnih novic. Tudi meni ni v redu, da se na e-pošto pošilja vsak komentar, ki si ga kdo zmisli, ker je teh enostavno (pre)preveč. Zato prosim, da se pošilja to kar je pomembno - le obvestila.

Lep pozdrav.