Osvrt na kreativnost

Osvrt na kreativnost

by Danica Vasilj -
Number of replies: 0

a) Osobno vjerujem u snagu kreativnog razmišljanja. Po pitanju osobne pozicije stručnog savjetnika unutar APOSO mišljenja sam kako je kreativno razmišljanje od neizmjerne važnosti po pitanju opisa poslova gdje je naglasak na suradnji s partnerskim organizacijama, sprovedbi evalvacija, sudjelovanje u kreiranju smjenica i preporuka i sl. Kreativno razmišljanje je vrlo važna komponenta u radu današnjeg vremena i društva u kojem živimo gdje je neophodno stavrati kreativno okružje služeći se znanjem, odlučnošću, ustrajnošću, strpljivošću, uvažavanjem upuštajući se u nove poslovne poduhvate sa spremnošću na izazove uzimajući u obzir hrabrost i odvažnost.

b) Dio sam radne atmosfere u kojoj se njeguje i potiče kreativnost pozitivnim stavovima i uvažavanjem izbjegavajući negativizam kao najveću kočnicu u razvoju kreativnosti. Uvažavaju se znanja, iskustva i talenti kao stimulator kreativnosti. Po pitanju učitelja našeg obrazovnog sustava i prepoznavanja učenikove kreativnosti mišljenja sam kako je to pitanje individue, a u svakom slučaju danas se na kreativnost nešto drugačije gleda nego prije mnogo godina gdje je bilo uvriježeno mišljenje kako kreativnost posjeduju samo određeni učenici čime se i tolike godine ¨gušila ¨ gledajući na društvo kao cjelinu. Danas se zna da je kreativnost dio svakog pojedinca i da se treba njegovati i osvještavati jer je za kreativnost veoma važna komponenta uspjeha samopouzdanje, strast za izazovima i odlučnost.