Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Igor Lipovšek st. -
Število odgovorov: 16

Spoštovani, naše 3. študijsko druženje v spletni učilnici bo trajalo še en teden.

Veseli nas, da se pogosto oglašate; tako, da svetovalci ne moremo več sproti odgovarjati.  

a) Dodali smo še sekundni vprašalnik o fleksibilnem predmetniku na http://skupnost.sio.si/mod/choice/view.php?id=219978

b) Še vedno vas vabimo v forume o posodobljenem učnem načrtu, o poučevanju, o prospektu, o tekmovanju...

c) Obveščamo vas, da je za enodnevni seminar o MINIMALNIH STANDARDIH, ki bo 28. junija še nekaj prostora. Seminar bo oblikovan tako, da bo primeren tako za osnovnošolce kot za srednješolce.

Lep pozdrav vsem

Igor

V odgovor na Igor Lipovšek st.

Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od OLGA GOLOB -
Lepo pozdravljeni!

Tudi na naši osnovni šoli (Osnovna šola Muta) so letošnje leto potekala preverjanja znanja na področju geografije. Z rezultati smo zadovoljni, želim pa tudi z vami deliti svoje mnenje o preizkusih.

Želim lep zaključek šolskega leta.

Olga
V odgovor na OLGA GOLOB

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Magda Telič -
Zdravo!

Tudi na naši šoli /OŠ Stari trg pri Ložu/ smo zadovoljni z rezultati.
Zopet smo geografi dobili lep nabor nalog, ki jih lahko uporabimo pri našem delu. Nekatere naloge niso najbolj posrečene. Zdi se mi, da so bile naloge v naknadnem roku nekoliko lažje in v splošnem bolj smiselne.

Uspešen zaključek šolskega leta in prijetne počitnice.

Magda
V odgovor na Magda Telič

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od aleš marđetko -

Tudi na naši šoli, Destrnik-Trnovska vas smo imeli NPZ iz geografije. Naloge so bile večinoma dobre, nekaj pa je res bilo malo "tak-tak", predvsem odgovori nanje. Je pa res nastal lep nabor nalog, ki jih bomo s pridom uporabljali.

Sedaj pa veselo na analizo rezultatov :)

V odgovor na aleš marđetko

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Tea Rotovnik -
Na OŠ Črna na Koroškem smo imeli geografijo na NPZ, učenci pripomb niso imeli. Z rezultati pa je tako, da so vedno lahko še boljši smeško!
V odgovor na Magda Telič

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Emica Škrinjar -
Pozdravljeni!
Na naši šoli v Selnici ob Dravi nismo bili izbrani za NPZ iz geografije, a so ga moji učenci kljub temu pisali kasneje, ko so bile naloge dostopne. Naj zapišem, da sem bila rezultatov zelo vesela. Tudi učenci. Sicer so bile naloge v NPZ-ju primerne in za nas učitelje uporabne v prihodnje.
Čimmanj stresne zadnje dneve pred zasluženimi počitnicami vam želim.
LP Emica
V odgovor na Emica Škrinjar

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Mira IVANUŠA -

Strinjam se z eno izmed učiteljic, ki je pohvalila sestavljalce  nalog NPZ iz GEO. Res je, da se lahko zgodovinarji tu malo vzgledujejo. Naloge NPZ iz ZGO so namreč karastrofa. 

V odgovor na OLGA GOLOB

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Milena Kokol -
S sestavo nalog iz NPZ-ja sem zadovoljna. Tudi učenci so pozitivno sprejeli naloge, saj so jim bila navodila nalog jasna in razumljiva. Naj si za vzgled, kako se sestavljajo naloge za NPZ pogledajo tudi lanski sestavljalci nalog pri zgodovini. Pri tem predmetu je bilo veliko polemik. Naloge so bile težje, določena vprašanja so bila na nivoju srednje šole. Geografi zelo dobro poznajo in upoštevajo učni načrt, tudi zgodovinarji naj gredo v tej smeri.



V odgovor na Igor Lipovšek st.

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Nenad Jelenčič -

Zdravo.

V Metliki je bila v neposredni bližini Belokranjskega muzeja pred kratkim odprta picerija. Na jedilniku ponujajo tudi BELOKRANJSKO GIBANICO.

Bojim se, da bo tudi gibanica kmalu postala del značilne kulturne dediščine Bele krajine,  kot je to čipka (glej NPZ-naloga 24). lp nenad

 

V odgovor na Nenad Jelenčič

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Vojka Macedoni -

Predvčerajšnjim belokranjska čipka,včeraj dolenjski prekajeni želodec (savinjski), danes belokranjska gibanica, jutri pa .... Vsak si dovoli nardit, kakor se mu zazdi. Vojka

V odgovor na Nenad Jelenčič

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Matej Matkovič -
Belokranjska gibanica je jed značilna za Belo krajino. Tipična jed obpanonskih pokrajin (drugo leto se bo verjetno uporabljaj naziv Izvenljubljanskih), je bogata jed namenjena nebelokranjcem (Bela krajina je večkrat v zgodovini že hranila Slovenijo, medtem ko so Belokranjci stradali), razlika od Prekmurske gibanice je le v tem, da je bolj skromna od prekmurske, podobno razmerje kot sredstva, ki jih država namenja Prekmurju in Beli krajini.
Belokranjska gibanica je jed značilna za Belo krajino, vse je stvar v interpretaciji. pomežik
LP, Matej
V odgovor na Matej Matkovič

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Metka Starešinič -
Besedna zveza Belokranjska gibanica se ni nikoli uporabljala za jed, značilno za Belo krajino. Žalostno, da hočemo/-jo Belokranjci biti IN z novimi poimenovanji. Ta jed je edino lahko belokranjska prosta povitica ali poftica po belokranjsko iz vlečenega testa z nadevom iz skute, smetane, domače pregrete smetane in sladkorja. Eni dodajajo sol namesto sldakorja, potem je podobna bureku. Je daleč od Prekmurske gibanice, ki ima res bogat nadev.


pa dober tek pomežik
V odgovor na Nenad Jelenčič

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Vesna Žinko -
Nenad, supersko odkritje. Si jo probal?
Upam, da bodo bodoči sestavljalci NPZ-ja prebrali to novost.

V odgovor na Igor Lipovšek st.

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Marjan Veček -
Pozdravljeni

jaz si zelo želim, da bi smel na izobraževanje gospoda Lipovška o minimalnih standardih pa vem, "ker nisem od foha", da moram "iskati" nekaj po svojih standardih, ker je vabilo namenjeno učiteljem geografije.
Pred "sto leti sem sanjal", da bom učitelj geografije in fizike, pa to ni bilo mogoče, danes sem srečen, da obstaja skupnost, ki mi dovoli "prisotnost".
Vem, da bo gospod Igor povedal prav tisto, kar me "žulji" že nekaj let, ko se na srečanjih mi vsi med seboj pogovarjamo "tako v rokavicah" pa nihče "direktno" ne reče - moderni učenci so za učenje leni, če to nista facebook in twitter,ker nista skype in finger, ker nista hotmail in messanger, kjer se večno in brez veze "čveka", ker samo "sanjači" razlikujejo modro, rdečo in črno črto na zemljevidu.
joj---joj

lp
marjan







V odgovor na Marjan Veček

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Igor Lipovšek st. -

Glede gibanice (in čipke) - če je to tržno/marketinški pristop k večji prepoznavnosti BK in s tem večjemu dotoku kapitala v to JV slovensko pokrajino... pa naj bo. Če Nenad mene in moj domžalski konec heca z "ihanskim brancinom", bom jaz poslej njega z belokrajnsko gibanico. Pa še domžalsko črnino bom začel pridelovati.

Glede seminarja pa - res piše

Ciljna skupina: Učitelji geografije in družboslovja v strokovnih in poklicnih šolah, 

ampak že na kasnejših obvestilih (ker so bili v vmesnem času sprejeti posodobljeni UN za OŠ) smo vabili tudi učitelje ostalih vrst šol in tudi ostalih predmetov. In vabilo še velja.

V odgovor na Igor Lipovšek st.

Odg: Še en teden, da kaj napišete v spletni učilnici

od Anton Polšak -

V spletni učilnici lahko rubriki "Sodelovanje s starši" in "Raziskovalne naloge" povzamemo takole:

Sodelovanje s starši:

Izsiljevanje ocen:

-        dogajajo se, zlasti ambiciozni starši,

-        s starši je potrebno vzdrževati profesionalni odnos,

-        potrebno je znati argumentirati ocene.

Govorilne ure:

-        dobro je, če se starši kdaj pa kdaj oglasijo na govorilnih urah, tudi če so njihovi otroci odličnjaki.

 

Raziskovalne naloge:

-        veliko dela za mentorje in učence,

-        stroge ocenjevalne komisije,

-        težko najti učence in tudi mentorje,

-        začetek v 7. razredu, opazen napredek do 9. razreda,

-        raziskovalne naloge bi lahko bile – pod določenimi pogoji – sestavni del pouka,

-        bistveno je, da ima od tega nekaj učenec (lasten interes, izkušnja) , pa tudi učitelj glede pouka.

Mogoče pa nam kakšna ugotovitev kdaj še pride prav...