Na seminarju v Polhovem Gradcu (jan. 2018) sem omenila, da bodo v marcu potekala regijska srečanja na temo fizičnega računalništva z "malinami", ljubkovalno ime za Raspberry Pi :)
Posredujem vam vabilo profesorja Brodnika.
Lp Lidija Babič
Pozdravljeni!
Prihajajočo in še naslednjo soboto bodo štiri delavnice projekta NAPOJ-2 -- učenje programiranja s fizičnim računalništvom. Vi in vaši dijaki ste vabljeni, da se udeležite delavnice najbližje vam. Delavnice so brezplačne vključno s pico in pijačo. Samo prijaviti se je pa potrebno, ker sicer bo zmanjkalo pic.
Potrebno predznanje: ker bo delo potekalo v treh skupinah, ni potrebno nobeno predznanje. Podrobnosti so spodaj.
Prosimo!!!! pohitite s prijavo (učitelji in vaši dijaki ter kakšno predznanje imate) posameznim kontaktnim osebam -- spet glej spodaj. Več o NAPOJ-2 tudi v učilnici: https://skupnost.sio.si/course/view.php?id=9376.
Se že sedaj veselimo srečanja in se vidimo!
LP Andrej Brodnik
Skupine
Udeleženci na delavnici se bodo razdelili na naslednje skupine:- začetniki: to so dijaki/učenci/učitelji, ki se prvič srečujejo z malino oziroma pythonom;
- nadaljevalci: to so dijaki/učenci/učitelji, ki so se že srečali z malino a v omejenem obsegu - recimo znajo prižgati LED;
- s projekti: to so dijaki/učenci/učitelji, ki bodo na delavnico že prinesli projekt, na katerem so že delali ali začeli delati - pač imajo idejo, kaj želijo narediti.
Delo po posameznih skupinah bo prilagojeno skupini, da bodo udeleženci imeli čim več od delavnice. Delo bo sicer potekalo načeloma v parih, lahko pa tudi v večjih skupinicah.
Začetniki
Začnejo s predavanjem o malini in pri tem že delajo na njej. Predavanje vključuje vse od osnov pythona do osnov dela s strojno opremo in malino. Sproti dobivajo izzive, ki jih sprogramirajo in povežejo. Seveda si lahko sami zastavijo izziv, kar je v resnici še bolj zaželjeno. Enega od izzivov zaključijo kot Moj prvi malinin projekt.
Nadaljevalci
Ti nadaljujejo nekje od znanja, da znajo prižgati LED diodo. Najprej bodo imeli predavanje o naprednih V/I enotah, ki jih lahko priključimo na malino. Sledili bodo izzivi iz tega področja, ki jih bodo izvedli. Podobno kot pri prejšnji skupini tudi pri tej lahko eden od izzivov ali njihov lastni izziv postane končni projekt delavnice.
S projekti
Ti udeleženci že bodo imeli svoje skupine in tudi že ideje za svoj projekt ali že celo delno izvedenega. Kot pri prejšnji skupini, se tudi delo te začne s predavanjem, ki bo enako kot pri Nadaljevalcih. Po tem bodo nadaljevali z delom na svojem projektu.Datumi in lokacije
- sobota, 10. marec:
- Vzhodna regija: 1. gimnazija v Celju, Kajuhova 2, Celje. Kontakt: Matej Zdovc, matej.zdovc@guest.arnes.si.
- Zahodna regija: Šolski center Kranj, Kidričeva 55, Kranj. Kontakt: Gabrijela Krajnc, gabrijela.krajnc@guest.arnes.si
- Vzhodna regija: 1. gimnazija v Celju, Kajuhova 2, Celje. Kontakt: Matej Zdovc, matej.zdovc@guest.arnes.si.
- sobota, 17. marec:
- Severna regija: Gimnazija Ptuj, Volkmerjeva 15, Ptuj. Kontakt: Stanislav Šenveter, stanislav.senveter@gmail.com
- Osrednja regija: Gimnazija Vič, Tržaška 72, Ljubljana. Kontakt: Klemen Bajec, klemen@gimvic.org.
- Severna regija: Gimnazija Ptuj, Volkmerjeva 15, Ptuj. Kontakt: Stanislav Šenveter, stanislav.senveter@gmail.com
Okvirni program delavnic:
- 9h-9:30: Uvodni pozdrav
- 9:30-11h: delo v skupinah
- 11h-11:15: odmor
- 11:15-12:30: delo v skupinah
- 12:30-13:30: pice, učitelji / pogovor o tem, kako do skupnosti učiteljev računalništva
- 13:30-14h: zaključevanje dela po skupinah
- 14h-14:45: predstavitve
- 14:45-15h: zaključek delavnice