Branka Muller- refleksija

Branka Muller- refleksija

od Jožica Gramc -
Število odgovorov: 0

Trditev, da je kvaliteta šole v veliki meri odvisna od motivacije in načinov poučevanja posameznih učiteljev,  drži. Vprašanje pa je, če si učitelji znamo pridržati objektivno ogledalo, kako smo sami motivirani in ali smo sploh pripravljeni spremljati novosti s področja stroke in tudi didaktike poučevanja. Pogosto se mi zdi, da izpuščamo kvalitetna izobraževanja, ker menimo, da ne bomo slišali nič novega ali uporabnega, zato se jih ne udeležujemo, kar se mi zdi velika škoda. Seminarji, takšni ali drugačni, pred začetkom novega šolskega leta se mi zdijo za vse šolnike potrebni, če ne že nujni.

Izobraževanje, ki ga je avgusta letos organiziral Zavod RS za šolstvo na temo FS je bilo za vse udeležence zanimivo in koristno. Čas za srečanje je zelo primeren, saj je to priložnost, da se na prijeten način vpeljemo v novo šolsko leto, da se srečamo s stanovskimi kolegi iz drugih šol, izmenjamo informacije in izkušnje,  predvsem pa, da tik pred začetkom novega šolskega leta dobimo nove ideje, ki jih bomo lahko kmalu uporabili za svoje delo, mogoče, se samo spomnimo kaj smo dobrega že počeli, kaj lahko dopolnimo ali na novo zastavimo. Ob dobrih svetovalcih iz Zavoda in navdušenih kolegih iz prakse, je bilo tudi letos čutiti tisti pravi ustvarjalni nemir, ki nas vsako leto znova zagrabi tik pred začetkom novega šolskega leta....

več v priponki