2. Kako nam lahko pomaga umetna inteligenca v izboraževanju?

Splošno znano je, da nam številna spletna mesta priporočajo film ali izdelek na podlagi prejšnjih iskanj, zanimanj, všečkov, dolžine ogledov različnih izdelkov in podobno. Nekatera od teh spletnih mest lahko tudi povedo, katere filme si lahko ogledamo z družino in katere s skupino prijateljev.
Zakaj ne bi istih strategij uporabili za prilagajanje učnih poti, tako da bi učitelju zagotovili ustrezne učne vire za učenca ali skupino učencev?

Podoben primer temelji na zajemalnikih, prisotnih v naših pametnih telefonih. Nekatere aplikacije nam omogočajo beleženje našega gibanja, merjenje števila korakov, ki jih naredimo vsak dan, vizualizacijo in analizo kalorij, ki smo jih pokurili, zmogljivosti, ki smo jih dosegli med zadnjim tekom ali dijete, ki bi jo morali upoštevati, da bi dosegli svoje cilje glede telesne teže.
Ali ne bi bilo sledenje dejavnosti koristno tudi pri poučevanju, da bi bolje prepoznali, razumeli in podprli učenca?

Številni zajemalniki in programska orodja zagotavljajo povratne informacije, sintezo, napovedi, priporočila in vizualizacijo vseh opravljenih analiz za optimizacijo dejavnosti na različnih področjih. Zakaj ne bi izkoristili teh tehnoloških okvirov umetne inteligence tudi za optimizacijo področja izobraževanja?

Da bi se poglobili v ta vprašanja in raziskali vlogo umetne inteligence, natančneje učne analitike v izobraževanju (ki je običajno opredeljena kot opazovanje, analiza in vizualizacija učenčevega digitalnega vedenja pri njegovih spletnih učnih dejavnostih), predlagamo sprehod po umetni inteligenci v izobraževanju - ogled naslednjih treh video posnetkov.