Delo v spletni učilnici

Delo v spletni učilnici

od Anton Polšak -
Število odgovorov: 3

Spoštovani!

Odprli smo spletno učilnico za gimnazijske učitelje geografije. Vodilna tema letošnjega leta je formativno spremljanje, pod katero lahko vmestimo raznolike didaktične pristope in to v vseh fazah poučevanja. Zato se ne ustrašiti naloge, ki vam jo dajemo na razpolago, zlasti tisti, ki ste se udeležili avgustovskega srečanja v Naklem. Želimo, da oddate kratek razmislek o (vsaj) eni prvini formativnega spremljanja, ki ste ga izvedli ali pa izvajate pri pouku. Pripenjamo tudi kratka navodila. Na razpolgao je tudi forum, kjer lahko kaj vprašate, predlagate, pokritizirate...


Anton Polšak

V odgovor na Anton Polšak

Odg: Delo v spletni učilnici

od Anton Polšak -

Spoštovani

Sporočam veselo novico, da je po malo daljših počitnicah izšla nova številka revije Geografija v šoli (1/2016). Je nova, drugačna, a spet ne toliko drugačna, da je ne bi prepoznali. Kot urednik moram reči, da je revija tudi oblikovno zanimiva, čeprav ni vrh grafičnega oblikovanja, saj to niti ne želi, saj smo in bomo dajali prednost vsebini. Gotovo pa se s kakovostno barvno izdajo odpirajo malo širše možnosti za objavljanje geografskih člankov, kjer so nepogrešljivi zemljevidi, fotografije in sorodno gradivo. Po sili razmer sem tudi avtor dveh člankov, vendar to le zaradi tega, ker nam je teh primanjkovalo, zato vabim vse geografe, objavljate! Da ne pišem več, prilagam še fotografijo naslovnice, vsebine in nekaterih tipičnih strani.


Pa lep pozdrav

Anton Polšak

V odgovor na Anton Polšak

Odg: Delo v spletni učilnici

od Anton Polšak -
V odgovor na Anton Polšak

3 novice in pol

od Igor Lipovšek st. -

Tale novica je bolje predstavljena v prejšnjem obvestilu, a vendar:

Revija Geografija v šoli prinaša: Namakanje v Egiptu, Naravno posebnost Lošč na Kozjanskem, Analizo srednješolskih učbenikov, Pojmovne mreže, Podnebje Slovenije, Podnebne spremembe, Onesnaženi Ciudad de Mexico, Pisno ocenjevanje učencev, Aplikacijo Nearpod za preverjanje znanja; Zanimivost in Novice. In Novo iz (geografskih) založb.

Če je kdo pozabil oddati, dijaki in učenci pa so naredili – še nekaj dni imate na voljo, da polikate in pošljete geografske prospekte za 4. Fabianijev bienale.

17 nas je zanesljivih. Če še koga mika, da z nami razmisli »koliko morajo učenci/dijaki znati, da sem lahko zaprepaden/a, razočaran/a, zadovolj(e)n/a, vesel/a ali navdušena nad njihovim znanjem? (in svojim poukom)«, naj se pridruži 27. junija 2016 na seminarju o minimalnih standardih. Prijavite se kar na pošiljateljev naslov.

O jugovzhodnoevropski olimpijadi pa lahko preberete na http://sio.si/2016/06/10/jugovzhodnoevropska-geografska-olimpijada/   

Lep pozdrav