Naša dolžnosto od doma - 4 ure.

Naša dolžnosto od doma - 4 ure.

od Miha Gorenc -
Število odgovorov: 9

Pozdravljeni. 


Vprašal bi še eno tehnično vprašanje. 

Na  izobraževanju sem razumel, da je naša naloga od doma naslednja: 

1. Klepetati in predlagati v klepetalnici ter

2. oddati en primer v odložišče.


Na vabilu pa pod druge 4 ure, od doma, piše naslednje: 


Oddaja opisa, fotografije, filma oz. učnega  izdelka v spletno okolje oz. oblak;

oddaja strukturirane naloge, ki preverja tudi minimalni standard UN;

oddaja sprotne priprave na pouk ali napisan komentar v spletnem forumu o prispevku Južna Amerika Last minute v Geografiji v šoli;

zapis komentarja o spremembah učnega načrta.

Vabilo tudi v datoteki.

Zdaj pa me zanima, kaj moramo narediti. 

Hvala in Lep pozdrav, Miha 

V odgovor na Miha Gorenc

Odg: Naša dolžnosto od doma - 4 ure.

od Igor Lipovšek st. -

Hvala za vprašanje. Hvala, ker je umeščeno v forum, saj bo še koga zbegalo. 

Namesto vejic bi moralo pisati "alii".  Torej eno od naštetih oblik. V skladu z doktrino individualizacije je, da vsak izbere sebi najbolj ustrezen izdelek. Tiha želja je, ker ostalo obvladate, da bi naredili izdelek v Uporabni geografiji, ampak  ker je čas tak, kot je, je vsak izdelek ustrezen. - ker sledimo tudi ciljema, da obvladate komuniciranje v spletni učilnici in oddajo izdelka v njej..

V odgovor na Igor Lipovšek st.

Odg: Naša dolžnosto od doma - 4 ure.

od Marjetka Ganc -

Pozdravljeni.

Glede naloge/dolžnosti od doma. Danes sem jo opravila - vnesla sem 5 točk, fotografij in ustreznih opisov (aplikacija Lokalne zanimivosti in znamenitosti za nedomačine). Vnešene točke so na območju Sevnice: grad, grajski park, Lutrovska klet, cerkev sv. Nikolaja, HE Arto-Blanca. Pri ogledu na skupnem zemljevidu (ArcGIS) pa sem opazila, da vnešene lokacije za kar nekaj 10 m (dve celo za več kot 100 m) odstopajo od dejanske lokacije. Zakaj se je to zgodilo, ne vem. Bo pa vsako pojasnilo dobrodošlo. Naj še povem, da sem bila pri vnosu vsake točke točno pred stavbo/elektrarno ... Hvala. 

V odgovor na Marjetka Ganc

Odg: Naša dolžnosto od doma - 4 ure.

od Tatjana Kikec -

Pozdravljeni,

najprej pohvala, obvladate uporabo aplikacije!

Natančnost zajema lokacije je odvisna od vašega mobilnega telefona, večina jih lokacijo določi zelo natančno, pri nekaterih pa pride tudi do manjšega zamika. Zlasti v mestih oz. ko smo zelo blizu kakšnega večjega objekta, lahko pride do manjše napake tudi zaradi odboja signala od objekta. V takšnih primerih je dobro, da se za nekaj metrov odmaknemo stran od objekta.

Da se izognemo tovrstnim napakam pri uporabi aplikacije, ob dodajanju točke na zemljevidu preprosto preverimo ali je lokacija prava (prilagodimo merilo, da točno vidimo našo lokacijo), če ni, točko s prstom premaknemo na pravo lokacijo.

Gledam vaše dodane fotografije, te so posnete z razdalje, da je lepo viden objekt. Možen vzrok napake bi lahko bil tudi ta, da ste opis in lokacijo dodali neposredno ob objektu, potem pa ste se odmaknili od objekta, da ste posneli ter dodali fotografijo, na tej lokaciji ste potem tudi shranili vnos. V tem primeru je aplikacija morda zaznala vaš premik in je zabeležila lokacijo v trenutku, ko ste zaključili z vnosom.

Lep pozdrav,

Tatjana

V odgovor na Tatjana Kikec

Odg: Naša dolžnosto od doma - 4 ure.

od Marjetka Ganc -

Hvala za vaše pojasnilo. Le nekaj besed - kot povratna informacija in morda kot pomoč kolegom, ki bodo nalogo še delali.

Telefon res ni prvovrsten, tako da je en vzrok za zamik gotovo že tu. Pri delu tudi nisem sproti preverjala točnost lokacije- zaupala sem telefonu in satelitom. Obe ugotovitvi bosta pomagali pri delu z učenci, tako da se vam za natančno pojasnilo res zahvaljujem. 

Opis, lokacijo in fotografijo sem dodajala neposredno ob objektu - vse od začetka do konca in nato zadevo shranila - brez premikov; fotografije sem posnela dan prej.

Skratka, zanimiva, ne prav zahtevna aplikacija, malo drugačno delo, dobra popestritev za pouk.

Lep pozdrav, M. Ganc


V odgovor na Marjetka Ganc

Odg: Naša dolžnosto od doma - 4 ure.

od Ema Nežmah -

Pozdravljeni,

oddala sem nalogo, ukvarjala sem se z iskanjem po zemljevidu. Kasneje pa nameravam uporabiti tudi geoinformacijsko mobilno aplikacijo.

Lp, Ema

V odgovor na Ema Nežmah

Odg: Naša dolžnosto od doma - 4 ure.

od Jasna Omerzu -

Pozdravljeni,

sporočam, da sem v odložišče oddala nalogo - primer učne priprave za IP Turistična vzgoja z uporabo spletne aplikacije Lokalne zanimivosti in znamenitosti.

Lep pozdrav,

Jasna Omerzu

V odgovor na Jasna Omerzu

Odg: Naša dolžnosto od doma - 4 ure.

od ASJA STOJIĆ -

Spoštovani.

Ali lahko oddamo tudi ppt prezentacijo, ki je moje delo in jo uporabljam pri pouku kot učni zapis?

LP

Asja 

V odgovor na ASJA STOJIĆ

Odg: Naša dolžnosto od doma - 4 ure.

od Tatjana Kikec -

Pozdravljeni,

seveda lahko.

Lep pozdrav,

Tatjana

V odgovor na Tatjana Kikec

Odg: Naša dolžnosto od doma - 4 ure.

od Danijela Jerina -

Pozdravljeni,

oddala sem pripravo ekskurzije po srednjeveškem Kamniku in ogled Arboretuma Volčji Potok. Uporabila sem tudi orodje "iskanje po zemljevidih".

Lep pozdrav,

Danijela Jerina